ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ բարելավում է ուսման վարկերի տրամադրման պայմանները
ԵՐԵՎԱՆ, 30 օգոստոսի. /ԱՌԿԱ/. ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ բարելավում է ուսման վարկերի տրամադրման պայմանները, «ԱՌԿԱ» գործակալությանը հայտնեցին բանկի մամուլի ծառայությունից։
Հաղորդագրության համաձայն, այսուհետ բանկում ուսման վարկեր հնարավոր կլինի ստանալ անգամ առանց երաշխավորության: Ինչպես տեղեկանում ենք բանկի մամուլի ծառայությունից, այն հաճախորդները, ովքեր ունեն վարկային պատմություն և վերջին 1 տարվա ընթացքում չեն ունեցել ժամկետանց վարկեր կամ ժամկետանց վարկերի ժամկետանց օրերի թիվը չի գերազանցում 30-ը և վարկառուն հենց ուսանողը չէ (վարկառու կարող է հանդիսանալ օրինակ Ուսանողի ծնողը), Ուսման վարկ կստանան առանց երաշխավորության պահանջի:
Բանկը նաև նվազեցնում է Ուսման վարկերի տոկոսադրույքը` նախկին 22%-ի փոխարեն այժմ այն սահմանելով 19%: Բացի այդ, հոգալով հաճախորդների հարմարավետության մասին, բանկն Ուսման վարկեր կտրամադրի անմիջապես բանկ դիմելու օրը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ հաճելի անակնկալներ են նախապատրաստվել Ուսման վարկի բոլոր վարկառուների համար: Այն վարկառուները, ովքեր Ուսման վարկ կստանան 2012թ. սեպտեմբերի 1-ից դեկտեմբերի 1-ը, կմասնակցեն դեկտեմբեր ամսին կայանալիք խաղարկությանը, որի ընթացքում նրանք հնարավորություն կունենան շահելու մի շարք արժեքավոր նվերներից մեկը:
Ուսման վարկի վարկառուների համար Բանկը նաև հնարավորություն է ստեղծել ստանալ VISA Student չիպային քարտը տարեկան սպասարկման վճարի 50% զեղչով:
«Բանկը կարևորում է յուրաքանչյուր երիտասարդի սովորելու հնարավորությունը և դրանից ելնելով հնարավորինս պարզեցնում է ուսման վարկավորման ընթացակարգերը: 2004թ. լինելով ուսման վարկեր տրամադրող առաջին Բանկը ՀՀ բանկային համակարգում` մինչ օրս ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ հավատարիմ է «Այսօրվա գիտելիքը, վաղվա բարեկեցության գրավականն է» կարգախոսին»,– նշվում է հաղորդագրության մեջ։