Երևանում բացվել է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԻ «Տիգրան Մեծ» նոր մասնաճյուղը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 հոկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Երևանում բացվել է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ  ԲԱՆԿԻ «Տիգրան Մեծ» նոր մասնաճյուղը, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը։
Հաղորդագրության համաձայն, բանկի` թվով 52-րդ «Տիգրան Մեծ» մասնաճյուղը գտնվում է Երևան քաղաքում, Էրեբունի համայնքի՝ Տիգրան Մեծի պողոտա 74 հասցեում, որտեղ, ինչպես մյուս մասնաճյուղերում, բոլոր քաղաքացիներին կառաջարկվեն ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿՈՒՄ գործող ծառայություններն իրենց ամբողջ ծավալով և բարձրակարգ սպասարկմամբ:
Առաջին 100 քաղաքացիները, որոնք նոր մասնաճյուղում երկու ամիսների ընթացքում կպատվիրեն American Express Blue քարտը, կազատվեն առաջին տարվա սպասարկման վճարի գանձումից։
Բացի այդ, առաջին 100 ֆիզիկական անձինք 1 տոկոսից ցածր դրույքաչափով սպառողական վարկեր կստանան, իսկ դրամային արագ դեպոզիտի հայտ ներկայացնելու դեպքում գործող տարեկան դրույքաչափը կլինի 1 տոկոսից բարձր։
«ԱԿԲԱ ԿՐԵԴԻՏ–ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ–ն (Հայաստանի գյուղացիական փոխօգնության նախկին բանկ, ACBA) հիմնվել է 1995 թվականին Եվրամիության «TACIS» ծրագրի շրջանակներում: 2006թ. սեպտեմբերին Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկային խումբը դարձավ բանկի ամենախոշոր փայատերը` իրականացնելով նշանակալից ֆինանսական ներդրում բանկի կապիտալում:
Բանկի ակտիվները 2014թ.-ի հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել են 273,4 մլրդ դրամ (տարեսկզբի համեմատ 2,15 տոկոսի աճ), պարտավորությունները՝ 220 մլրդ դրամ (3.01 տոկոսի աճ), կապիտալը՝ 53,5 մլրդ դրամ (1.26 տոկոսի անկում): Այսօրվա դրությամբ բանկի հաճախորդների թիվը կազմում է 276 հազար: Միաժամանակ բանկի զուտ վնասը 2014 թվականի 3–րդ եռամսյակում կազմել է 673.2 մլն դրամ 2013 թվականի 3–րդ եռամսյակի 3.9 մլրդ դրամի շահույթի դիմաց։ Այսօրվա դրությամբ բանկն ունի 52 մասնաճյուղ։ ($1 –ը` 409,66 դրամ)։ -0-