Կոնվերսբանկի վեց ավանդատուներ հաղթող են ճանաչվել «Շանս» ակցիայի շրջանակներում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 նոյեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Կոնվերսբանկի՝ 50 հազար դրամ և ավելի ավանդներ ունեցող վեց ավանդատուներ 50 հազարից մինչև 750 հազար դրամի չափով դրամական պարգևներ են ստացել բանկի կողմից անցկացված «Շանս» ակցիայի առաջին խաղարկության շրջանակներում:
Ակցիայի ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը կազմել է 1 մլն դրամ, խաղարկությանը մասնակցել են Կոնվերսբանկի 46 հաճախորդներ, ովքեր 2011 թվականի մայիս-հունիսին 36 ամիս ժամկետով ավանդ են ձևակերպել:
Ինչպես նախօրեին լրագրողներին հայտնեց «Կոնվերսբանկի» հաճախորդների սպասարկման բաժնի մենեջեր Անի Խանոյանը, ակցիայի մասնակիցների խաղարկությունները նախատեսվում է անցկացնել յուրաքանչյուր եռամսյակը մեկ անգամ:
«Այսպիսով, ավանդին կուտակվող տոկոսներից բացի, մեր հաճախորդները կարող են նաև որպես մրցանակ ստանալ լրացուցիչ գումար 50 հազար և 750 հազար դրամի չափով»,- ասաց նա: Ըստ նրա, ընդհանուր առմամբ այսօր ավանդային ակցիայի մասնակցել է մոտ 430 ավանդատու:
Յուրաքանչյուր խաղարկության հաղթողները կմասնակցեն խաղարկության բոլոր հաջորդ փուլերին մինչև ավանդի ժամկետի ավարտը:
«Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 1993 թվականին, բանկային գործառնություններ իրականացնելու համար ունի ՀՀ ԿԲ-ի կողմից տրված N57 բանկային լիցենզիան: Բանկի բաժնետերերն են` «Ընդվանսդ Գլոբալ Ինվեսթմենթս» ԼԷԼՍԻ-ին` 95% և Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցին` 5% :
Բանկն ունի մոտ 600 աշխատակից,  բանկի 28 մասնաճյուղերից (2-ը` փոստբանկային ծառայություններ մատուցող մասնաճյուղ) բաղկացած ցանցն ընդգրկում է Հայաստանի 13 քաղաքները: -0-