Հայբիզնեսբանկի 17,2 մլն դոլարի պարտատոմսերը ցուցակվել են ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա բորսայում
ԵՐԵՎԱՆ, 20 դեկտեմբերի. /ԱՌԿԱ/. 2017թ.-ի դեկտեմբերի 19-ին «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի ԱՄՆ դոլարով արտահայտված արժեկտրոնային պարտատոմսերը ցուցակվել են ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի պարտատոմսերի երկրորդային (Bbond) ցուցակում, ինչպես նաև ցուցակման պահից թույլատրվել են նշված պարտատոմսերով հասցեական առևտուրը և ռեպո գործարքների կնքումը, հաղորդում է բորսայի մամուլի ծառայությունը։
Ընկերության պարտատոմսերի այս թողարկումը ներառում է 172,000 հատ անվանական, արժեկտրոնային պարտատոմս` 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով, արժեկտրոնի 7.5% տոկոսադրույքով և 36 ամիս շրջանառության ժամկետով: Պարտատոմսերը (ISIN – AMARBBB23ER2) բորսայում կշրջանառվեն ARBBB3 բորսայական հապավմամբ:
«Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ–ն գրանցվել է 1991 թ.–ի դեկտեմբերի 10–ին։ Բանկի միակ բաժնետերը Վիտալի Գրիգորյանցն է։ Բանկը NASDAQ OMX Armenia բորսայի անդամ է 2009 թ.–ի փետրվարի 27–ից։