ՎՏԲ-Հայաստան բանկը երկարաձգում է վարկերի մարման ժամկետը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 մայիսի. /ԱՌԿԱ/. Սույն թվականի մայիսի 2-ից մինչև մայիսի 31-ը ներառյալ վարկերի ժամանակացույցով նախատեսված վարկի մարումները կարելի է իրականացնել մինչև 2018 թվականի մայիսի 31-ը ներառյալ:
«Նշված ժամկետում վճարումներ չկատարելու դեպքում վարկերը չեն  համարվի ժամկետանց, չեն  դասակարգվի և չեն կիրառվի տույժեր և տուգանքներ: Իսկ արտոնյալ ժամանակահատվածով վարկային քարտերի արտոնյալ ժամկետները կհետաձգվեն մինչև մայիսի 18-ը ներառյալ (Classic քարտերի համար նախատեսված մայիսի 5-ի, Gold քարտերի՝ մայիսի 10-ի և Infinite քարտերի՝ մայիսի 15-ի փոխարեն)», – նշվում է տարածած հաղորդագրությունում:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են նաև, որ վարկի մարումները հնարավոր է իրականցնել ոչ միայն բանկի մասնաճյուղերում, այլ նաև  Telcell, Easy Pay վճարային տերմինալների միջոցով և օգտվել ՎՏԲ-Հայաստան բանկի ինտերնետ և Մոբայլ բանկ ծառայություններից: