IDBank-ը Վարչության նոր նախագահ ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 10 հունվարի. /ԱՌԿԱ/. IDBank-ի խորհրդի որոշմամբ Բանկի Վարչության նախագահի պաշտոնում նշանակվել է Մհեր Աբրահամյանը: ԿԲ-ը հաստատել է Մհեր Աբրահամյանի թեկնածությունը դեկտեմբերի 19-ի, թիվ 1/880Ա, որոշմամբ: Այդ մասին հայտնում են Բանկի հաղորդակցման բաժնից:
IDBank-ի խորհրդի նախագահ Վարտան Դիլանյանը նշել է, որ Մհեր Աբրահամյանը ֆինանսական համակարգում  20-ամյա աշխատանքային փորձ ունի: Նա ոչ միայն  համաձայն է Բանկի զարգացման տեսլականի ու ռազմավարության հիմնական դրույթների հետ, այլև պատրաստ է սատարել դրանց կյանքի կոչմանը։
«Վստահ եմ՝ պարոն Աբրահամյանի գլխավորությամբ Բանկը պատվով կհաղթահարի բոլոր մարտահրավերներն ու հաջողությամբ կիրագործի ռազմավարական բավականին հավակնոտ նպատակները»,- ասել է Խորհրդի նախագահը:
Վարտան Դիլանյանի խոսքով վերջին 1,5 տարին Բանկի Վարչության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար, Ֆինանսական տնօրեն Ռուբեն Մելիքյանը նշանակվել է Վարչության նախագահի տեղակալ։
Նշվում է, որ Մհեր Աբրահամյանը մինչև այդ զբաղեցնում էր ԿԲ-ի Ֆինանսական համակարգի կարգավորման Վարչության պետի պաշտոնը, ֆինանսական համակարգում աշխատում է 1999 թվականից: Ավարտել է Հայաստանի Պետական Տնտեսագիտական Համալսարանը, այնուհետև ուսումը շարունակել ԱՄՆ Թաֆթս համալսարանի Ֆլետչերի Իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցում, ստացել է CFA I և II մակարդակների որակավորում:
«ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ հիմնադրվել է 1990թ. օգոստոսի 1-ին թեթև արդյունաբերության բնագավառի ձեռնարկությունների կողմից՝ որպես փայատիրական կոմերցիոն բանկ: 1996թ. «Անելիք» փայատիրական առևտրային բանկը գրանցվել է (ՀՀ ԿԲ արտոնագիր No 9) և սկսել է գործել որպես «Անելիք Բանկ» Սահմանափակ Պատասխանատվությամբ Ընկերություն:
«ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ առևտրային բանկ է, որն ակտիվ մասնակցություն ու ներդրում ունի երկրի սոցիալ – տնտեսական մակարդակի բարելավման բնագավառում: 2007թ. «Անելիք Բանկ» ՍՊԸ վերակազմավորվել է փակ բաժնետիրական ընկերության: «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ բաժնետերերի 22.12.2017թ. Արտահերթ Ընդհանուր Ժողովի որոշմամբ «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն վերանվանվել է «ԱյԴի Բանկ» ՓԲԸ-ի և ս.թ. հունիսի 4-ից ներկայանում է հանրությանը նոր ֆիրմային անունով:-0-