Ամերիաբանկը մտադիր է 2012 թվականին կորպորատիվ վարկային պորտֆելը հասցնել 165 մլրդ դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ապրիլի. /ԱՌԿԱ/. Ամերիաբանկը ծրագրում է 2012 թվականին կորպորատիվ վարկային պորտֆելի մինչև 165 մլրդ դրամի աճ ապահովել, ուրբաթ լրագրողներին ասաց Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը:
Ամերիաբանկի կորպորատիվ վարկային պորտֆելի ծավալը 2011 թվականին շուրջ 115 մլրդ դրամ է կազմել՝ 2010 թվականի համեմատ աճելով 50 տոկոսով:
«Այսօր մենք առաջատարն ենք կորպորատիվ վարկավորման շուկայում և հույս ունենք պահպանել այս դիրքը՝ բավականին հավակնոտ աճ ծրագրելով»,- ասաց նա:
Ջրբաշյանի խոսքով ՝ այս տարի բանկի ռազմավարական խնդիրներից մեկն է փոքր և միջին ձեռնարկություններ համար վարկավորման պորտֆելի մեծացումը:
«Մենք ծրագրում ենք մինչև այս տարեվերջ կրկնակի մեծացնել ՓՄՁ վարկավորման ծավալը՝ հասնելով այն 30-31 մլրդ դրամի՝ նախորդ տարվա 15 միլիարդի դիմաց»,- նշեց նա: Բացի այդ , ըստ Ջրբաշյանի, նաև ֆիզիկական անձանց վարկավորման պորտֆելի 60 տոկոսանոց աճ է ծրագրվում:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Ամերիաբանկի Տնօրենների խորհրդի նախագահն է Ռուբեն Վարդանյանը, Տնօրինության նախագահ-Գլխավոր տնօրենը` Արտակ Հանեսյանը: ($1 – 390,64 դրամ):–-0-