Ի՞նչ բարդությունների հետ կարող է բախվել բանկի հաճախորդը քաղաքացիություն փոխելու դեպքում
«Armbanks» կայքի այցելուի հարցը
Քաղաքացիության փոփոխության գործընթացում առաջանում է մի իրավիճակ, երբ հաճախորդը, ով, մասնավորապես, բանկում ունի ավանդ կամ աշխատավարձի քարտ, որոշ ժամանակ կլինի անձ` առանց քաղաքացիության։
Առաջանու՞մ են, արդյոք, խնդիրներ, եթե ավանդը հանելու ժամկետը համընկնում է հենց այդ ժամանակահատվածի հետ, հարկավո՞ր է, արդյոք, իրականացնել ավանդի վերաձևակերպում կամ ավանդը հանել ժամկետից շուտ։
Կայքի այցելուի հարցին պատասխանել են ՎՏԲՀայաստան Բանկից
Հաճախորդը կարող է շարունակել կատարել ցանկացած գործարքներ` կապված ավանդի հետ կամ քարտով անձը հաստատով վավեր փաստաթղթի միջոցով (որի գործողության ժամկետը չի լրացել)։ Եթե գործարքի պահին հաճախորդը կունենա անձը հաստատող նոր վավեր փաստաթուղթ, ապա այն հարկավոր է ներկայացնել բանկ իդենտիֆիկացիայի համար։ Եթե գործարքի պահին բանկի հաճախորդը չի ունենա անձը հաստատող վավեր փաստաթուղթ, ապա ավանդի գումարը կմնա նրա հաշվին մինչև նոր փաստաթուղթ ներկայացնելը։ Հաճախորդը հնարավորություն կունենա օգտվել քարտից ցանկացած բանկոմատի միջոցով, իսկ բանկի մասնաճյուղերում քարտային հաշվից գումար հանելու կամ քարտի վերաթողարկման համար կպահանջվի անձը հաստատող վավեր փաստաթուղթ։