GoldmanSachs–ը դիտարկում է Հայաստանի հետ համագործակցության և ներդրումային  նախագծերի հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 հունվարի/ԱՌԿԱ/ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դավոսում հանդիպում է ունեցել  Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահ Ջարեդ Քոհենի հետ. վարչապետին ուղեկցել է ԲՏԱ  նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը:
Ինչպես հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ՀՀ Կառավարության և Goldman Sachs-ի միջև համագործակցության և ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Կարևորվել են համագործակցության հեռանկարները Հայաստանի տնտեսական զարգացման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման և նորարարական ու տեխնոլոգիական նախագծերի խթանման ուղղությամբ։
Վարչապետ Փաշինյանը ներկայացրել է Հայաստանի Կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումները, որոնք ուղղված են բարենպաստ ներդրումային միջավայրի ձևավորմանը և միջազգային գործընկերների հետ արդյունավետ համագործակցության զարգացմանը։
Ջարեդ Քոհենը բարձր է գնահատել Հայաստանի դերը որպես տարածաշրջանային առևտրային և տնտեսական խաչմերուկ, ինչպես նաև երկրի ներուժը գլոբալ տեխնոլոգիական ոլորտում։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկկողմ աշխատանքները և համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորությունները։